Stomatolog Toruń

Dodano: 2 lata 8 miesięcy temu

Chirurgia szczękowa to dziedzina medycyny, która łączy ze sobą cząstki medycyny ogólnej, chirurgii stomatologicznej i plastycznej. Zajmuje się leczeniem schorzeń jamy ustnej także zębów, szczęki, tkanek miękkich oraz twarzoczaszki.

Na oddział chirurgii twarzowo-szczękowej trafiają złożone przypadki, takie jak uszkodzenia lub deformacja jamy ustnej. Dotyczy to także leczenia przewlekłych stanów zapalnych i ekstrakcji zębów, redukcji wad zgryzu, czy aplikowania implantów.

Chirurg szczękowo-twarzowy, to nie jest lekarz dentysta. Mają podobny zakres pracy, jednak to zupełnie odmienne dziedziny zabiegowe. Dział stomatologiczny zajmuje się leczeniem tylko w obrębie jamy ustnej. Podczas gdy chirurgia szczękowa zawiera w sobie leczenie w zakresie twarzowej części czaszki, więc jest szerszym pojęciem.

Endodonta, jaki wykonuje leczenie kanałowe, używa mikroskopu, za pomocą którego zabieg jest jak najbardziej precyzyjny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu stomatolog endodonta może starannie obejrzeć nadpsutą przez bakterie miazgę zębową i określić, jak dużą część zęba powinno się wyczyścić.

W wypadku, gdy infekcja jest poważna, najlepiej pomyśleć o zgłoszeniu się do leczenia kanałowego. W przeciwnym razie jedynym sposobem będzie całkowita ekstrakcja zęba. Lukę po wyrwanym zębie należy niezwłocznie uzupełnić, by uniknąć nowych dolegliwości jamy ustnej. To natomiast pociąga za sobą nowe wydatki – przez konieczność wykonania protezy albo wszczepienia implantu.

Zapraszamy do gabinetów w Toruniu Gabinet Stomatologiczny Toruń Rubinkowo ul Heleny Piskorskiej 15 87-100 Toruń

Gabinet Stomatologiczny Toruń Centrum ul Szosa Chełmińska 16 87-100 Toruń

Podobne wpisy

Komentarze

Stomatolog Toruń
Adres strony:
Wyświetleń:
173
Kliknięć:
0
Miasto:
Toruń
Region:
Kujawsko-pomorskie

Kategorie