Dentysta Bronowice

Dodano: 8 lat 2 miesiące temu
Endodoncja (zabieg kanałowe)
W wypadku powstania stanów zapalnych miazgi zęba, które często są efektem nieleczonej próchnicy, dentysta kraków organizuje zabieg kanałowe zęba. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i polega na mechaniczno-chemicznym oczyszczeniu i odkażeniu a następnie szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych płynną gutaperką, co pozwala na zachowanie zęba w jamie ustnej przez wiele lat. Skuteczność dobrze przeprowadzonego operacji kanałowego szacuje się na 95%.
Zabieg kanałowe zamknąć można w czasie jednej wizyty, któa trwa od 1,5 do 2,5 godz. Czasem jednak wymaga większej ilości wizyt.
Do zabiegu używa się materiału zwanego koferdamem, który izoluje leczony ząb od dostępu śliny co pozwala lekarzowi dentyście użycie mocnych środków odkażających. Dzięki niemu eliminujemy konieczność używania tradycyjnych wałeczków z ligniny i ich ciągłej zamiany, co skraca czas zabiegu.
By zabieg kanałowe odniosło jak najlepszy skutek gabinet dentystyczny musi być zaopatrzony w nowoczesne techniki, jak np. endometr, służący do precyzyjnego określenia długości kanałów korzeniowych, endomotor użyty przy chemiczno-mechanicznym opracowywaniu kanałów korzeniowych oraz zestawy precyzyjnych narzędzi tytanowo-niklowych renomowanych firm światowych
By kontrolować rozwój zabiegów dentysta kraków podczas zabiegu używa też aparat RVG. Przy jej pomocy tworzy ok. 2 zdjęć RVG.
Dobrze oczyszczone i szczelnie wypełnione płynną gutaperką kanały korzeniowe, pozwalają na utrzymanie wyleczonego zęba w jamie ustnej przez wiele lat.
 Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci zawiera poniższe elementy:
- Optymalne żywienie, to jest dieta bogata w białko a uboga w cukry, zbilansowana ilość tłuszczów i węglowodanów, oraz optymalna ilość takich minerałów, jak wapń, fosfor, magnez oraz  witamin z grupy A, D i C.
- Prawidłowa higiena jamy ustnej. Mycie zębów po każdym posiłku, a także po spożyciu słodyczy między posiłkami, używanie optymalnych do wieku dziecka past i płynów do płukania jamy ustnej.
- Regularne badania kontrolne, stanu uzębienia dziecka co 3-4 miesiące u dentysty kraków.
- Codzienne zabiegi profilaktyczne w domu,  tj. stosowanie past i płukanek do zębów zawierających fluor.
- Okresowe zabiegi fluoryzacji przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym polegające na wcieraniu w powierzchnie zębów preparatów z wyższym stężeniem fluoru.
- Lakowanie bruzd, szczelin i zagłębień zębów.
 

Podobne wpisy

Komentarze

Dentysta Bronowice
Wyświetleń:
173
Kliknięć:
0
Wizyt:
136

Kategorie