Łatwy pit 37 - rozliczyć pit 2017 przez Internet

Już wkrótce rozliczysz podatek za ubiegły rok i sporządzisz pit 37 czy inny pit 2017/pit 2018.
Chcesz ekspresowo rozliczyć podatek? Nie chcesz stać w kolejkach na poczcie, ani tym bardziej w urzędzie? Masz dostęp do Internetu?
Jeżeli na te pytania padła odpowiedź twierdząca, rozlicz swój pit 2017 przez Internet. Jest to metoda coraz częściej praktykowana przez podatników. Coraz więcej ludzi się do tego przekonuje, gdyż nikomu tak naprawdę nie chce się wystawać w kolejkach - zajmuje to dużo czasu i energii. W tym czasie można zrobić zakupy, pobawić się z dziećmi, czy chociażby uczynić coś tylko dla siebie.
Jedyne, co należy zrobić, aby szybko i łatwo rozliczyć elektronicznie swój pit 37, pit 36 a także pozostałe pity 2017/pity 2018, to wybrać darmowy program pit 2017, który krok po kroku, poprowadzi Cię przez wszystkie strony formularza, wybierając dla Ciebie odpowiedni pit 2017. Tobie zostaje jedynie wypełnienie pól dotyczących danych personalnych, identyfikatora NIP czy też PESEL, pól związanych z Twoim przychodem i z odprowadzanymi przez rok podatkami, a również czy chcesz skorzystać z ulg i przeznaczyć jeden procent swojego podatku dla wybranej przez Ciebie OPP. Na końcu, aby przesłać wypełnioną deklarację pit, powinieneś wpisać swoje dane osobowe oraz kwotę Twojego przychodu wykazaną w pit za poprzedni rok (lub "0" jeżeli nie składałeś zeznania podatkowego). Wszystko to ułatwi Ci program pit 2017 jak np. PIT Format.
Jeżeli prawidłowo wszystko wprowadzisz, deklaracja pit 37, pit 36 czy inny pit 2017/pit 2018 zostanie przesłana online do fiskusa, a jako potwierdzenie otrzymasz UPO.
Ważne jest, aby rachunki i dokumenty takie jak kopie wypełnionego i złożonego pit, UPO oraz dokumenty uprawniające do ulg przechowywać przez okres pięciu lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym złożyliśmy zeznanie podatkowe. Takie rozliczenie pit 2017 przez Internet z pomocą programu to szybki i łatwy pit 37.

  • Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT, Św. Antoniego 23 , ul. 50-073